Menu
Sepet


Blackout Serisi Işık Geçirmez İndigo Fon Perde - Güneşlik

 • Ürün Kodu: 92783
 • Maritsa Blackout Serisi Ürünlerimiz Fabrikamızda ''20 Farklı Renk Seçeneği'', ''1. Kalite'', ''Yüksek Gramaj'', ''Leke Tutmaz'' ve ''Kırışmaz'' Özellikleri ile Üretimleri Sağlanmaktadır.

  Blackout Serisi Karartma Ürünümüz, Birden Çok Alanda ve Bölümde Kullanım Sağlaması Amacıyla Üretilmektedir. Ürünümüzün Koyu Renkleri %95-99 Oranında, Açık Renkleri(Krem,Bej vs.) %60-65 Oranında Karartma Sağlayarak Adeta Gündüzü Geceye Çevirmektedir. Gece Çalışarak Gündüz Uyuyanlar, Daha Huzurlu ve Derin Bir Uykuya Sahip Olmak İsteyenler, Çok Fazla Gün Işığı Alan Odada Güneşin Doğuşuyla Uyanmak Zorunda Kalanlar, Sinema Tadında Film, Dizi veya Maç İzlemek İsteyenler, Ofisinde, İş Yerinde Projeksiyon Sunumu Yapanlar vs. Bu Ürünümüz Tam Olarak Size Göre! Blackout Serisi Ürünümüz Karartma Özelliğinin Yanında Belirli Oranda Isı ve Ses Kesme Özelliğine de Sahiptir.

  Blackout Serisi Ürünümüzü Tam Amacına Uygun Olması Adına(Karartma Sağlamak), En Ölçünüzden Eksik Satın Almayınız. Tam Ölçtüğünüz En Ölçünüze En az 40-50cm Fazlalık Vermeniz Tavsiyemizdir. En Ölçüsü Yönünden Eksik Kaldığı Takdirde Kenarlardan Gün Işığı Girebilmektedir!

  İncelemiş Olduğunuz Blackout Serisi Ürünümüz Adet Bazlı Satışa Sunulmuştur. Takım(Çift Kanat) Olarak Kullanmak İsterseniz İki adet satın almanız gerekmektedir.

  Blackout Serisi Ürünlerimizde Seçebileceğiniz 4 Farklı Pile Seçeneği Mevcuttur. Pilesiz(Düz Dikim) Pile Sıklığı Seçeneğini, Hem Güneşlik Hem de Fon Perde Olarak Kullanmak İsterseniz seçim yapabilirsiniz. Pilesiz(Düz Dikim) Ürün, Pileli Dikime Göre Daha Az Kumaş Harcanacağından Dolayı Pencere Ölçünüze Göre Toplam Tutar Daha Az Çıkacaktır. Pilesiz(Düz Dikim) Ürünü Örneğin; 400cm Pencereniz Var ise Ölçünüzü İkiye Bölerek Sonucunda 200cm + 200cm Şeklinde Satın Aldığınızda Geceleri veya Gündüzleri Odanız Çok Güneş Alıyorsa ve Televizyon İzlerken rahatsız ediyorsa ya da Farklı Nedenlere Bağlı Olarak Rahatsız Oluyorsanız Her İki Parçayı Ortada Birleştirerek Güneşlik Olarak Kullanabilir, Güneşlik Olarak Kullanmak İstemediğiniz Zamanlarda ise Perdeyi Her İki Kenara Toplayarak Fon Perde Olarak Kullanılabilmektedir. Bu Tarzda Kullanacaksanız Bizim Önerimiz Ölçünüzü İkiye Böldüğünüzde Biraz Daha Pay Vermeniz Olacaktır. Bu Önerimizin Nedeni, Hem Camınızı Tamamen Örtmek İstediğinizde Kenarlarda Boşluk Bırakmayarak Işık Girmesini Engellemeniz Hem De Camınızı Örtmek İstemediğiniz Zamanlarda ve Fon Perde Görünümü için Kenara Topladığınızda Daha Fazla Pile Almasını Sağlayarak Daha Zengin Bir Duruş Sağlamasıdır. Örneğin 400cm Pencereniz var İse İkiye Böldüğünüzde 200cm + 200cm Satın Almanız Yerine 250cm + 250cm gibi Tercih Edebilirsiniz.

  Diğer Kalan 3 Pile Seçeneği, Kumaşa Direkt Olarak Pile Atılarak Olarak Dikim Yöntemidir. Son Yıllarda Fon Perdeler Evlerde Pencerenin Sol ve Sağında Yalnızca Odanın Dekorunu Tamamlamak, Odaya Farklı Bir Hava/Renk Katmak ve Mobilyaların Tamamlayacısı Olması Amacıyla Kullanılmaktadır. Ancak Pileli Fon Perdeler, Pilesiz Dikime Göre Maliyetli Olsa da Pileli Fon Perdeler de Hem Fon Perde Hem de Güneşlik Olarak Kullanılabilmektedir. Böyle Bir Kullanım Tarzı İçin Örneğin;400cm Camınız var ise 200cm + 200cm pileli Fon Perde Satın Almanız Gerekmektedir. Pencerenizin Açık Kalmasını İstediğiniz Zamanlarda, Perde Kuşağını Duvara Montajlayacağınız Rensoya Tutturarabilir Pencerenizi Tamamen Örtmek İstediğiniz Zamanlarda ise Yalnızca Perde Kuşağını Rensodan Çıkarmanız Yeterli Olacaktır. Böylelikle Perde Kuşağını Çözdüğünüzde İki Kumaş Ortada Birleşerek Pencerenizi Tamamen Örtecektir.  PİLE SIKLIĞI NEDİR?

  Pile Sıklığı; Pilesiz(Düz Dikim), Seyrek Pile, Orta Pile ve Sık Pile Olarak dörde ayrılmaktadır.

  Pilesiz (Düz Dikim)

  Ürüne Pile Atılmadan Düz Dikim Uygulanır. Sipariş Verdiğiniz Bitmiş Ölçünüze Yalnızca Kıvırma Payı Eklenir. Örneğin;

  200cm En Ölçüsü için + 20cm Kıvırma Payı = 220cm Kumaş kullanılır.

  Seyrek Pile

  Pileler Arasında Yaklaşık Olarak 4-5cm Boşluk Bulunmaktadır. En Ölçünüzün İki Katı Kadar Kumaş Kullanılır. Örneğin;

  200cm En Ölçüsü İçin 200 x 2 = 400cm Kumaş Kullanılır.

  Orta Pile

  Pileler Arasında Yaklaşık Olarak 2-3cm Boşluk Bulunmaktadır. En Ölçünüzün İki Buçuk Katı Kadar Kumaş Kullanılır. Örneğin;

  200cm En Ölçüsü İçin 200 x 2.5 = 500cm Kumaş Kullanılır.

  Sık Pile

  Pileler Arasında Boşluk Yoktur. En Ölçünüzün Üç Katı Kadar Kumaş Kullanılır. Örneğin;

  200cm En Ölçüsü için 200 x 3 = 600cm Kumaş Kullanılır.  *Gösterişli/Zengin Görünüme Sahip Bir Perdeye Sahip Olmak İstiyorsanız Pile Sıklığı Seçiminizi Sık Pileden Yana Kullanmanız Önerimizdir.

  *Aynı En Ölçüsünün Farklı Pile Sıklıkları Seçildiğinde Fiyatının Değişikliğinin Sebebi Kullanılan Kumaş Miktarının Farklı Olmasıdır.

  ÖLÇÜ NASIL ALINIR?

   

  En Ölçüsü(Soldan Sağa)

  Edineceğiniz Şerit Metre ile Kornişinizin Bir Başlangıcından Diğer Başlangacına Kadar Ölçüm Yapın. Çıkan Sonuç En Ölçünüz Olacaktır. Ancak Perdenizi Kornişiniz Kadar Büyük İstemiyorsanız Pencerenizden Biraz Taşırarak Kullanım sağlayabilirsiniz. Bunun için Yapmanız Gereken Pencerenizin Bir Başlangıcından Diğer Başlangıcına Kadar Ölçüm Yapın Çıkan Sonuca Güzel Görünüm Amacıyla Örneğin; 50-100cm arası pay verin. Toplam Sonuç En Ölçünüz Olacaktır.

   

  Boy Ölçüsü(Yukarıdan Aşağıya)

  Şerit Metrenizi Yukarıdan Aşağıya Olacak Şekilde Kornişinizle Birleştirin Birleşimi Sabit Tutarak Metrenizi Perdenizin Boy Uzunluğunu Nereye Kadar İstiyorsanız Oraya Kadar Çekin. Metrenizden Çıkan Sonuç Boy Ölçünüz Olacaktır.

  *Perdenizi Yere Kadar Uzun Boy Tercih Edecekseniz Boy Ölçünüzü Kornişten Yere Kadar Sıfır Ölçtükten Sonra Perdenin Yere Değmemesi Amacıyla 3-4cm Süpürgelik Payı vermeyi Unutmayınız. Bizlere Pay Verilmiş Ölçünüzü Bildiriniz. Örneğin Kornişten Yere Kadar 270cm Boy Ölçünüz Var ise 266-267cm uygun olacaktır.

  *Yere Kadar Uzun Boy Ölçülerinizde Lütfen Boy Ölçümlerinizi 2-3 Noktadan Yapınız Fark var ise Çıkan Sonuçların Ortalamasını Alıp Siparişinizi Oluşturunuz. Aksi Takdirde Eğim Var ise Bir Perdenin Eteğinin Bir Başlangıcı Normalken Diğer Başlangıcı Yere Değebilmektedir.

   

   

  Maritsa Ev Tekstil Ürünleri Firması Olarak Sizler İçin Satışa Sunduğumuz Ürünlerin Hiçbiri Fason(Başka Bir Firmaya Ürettirilmiş ya da Diktirilmiş, Belirli Ölçülerde Dikilerek Hazırlanmış vb.) Ürünler Değildir! Kendi Öz Ekibimizden Oluşan, Uzun Yıllardır Hep Birlikte Çalışmalar Ortaya Çıkardığımız Çalışma Arkadaşlarımız Sektöründe ''Usta'' Unvanına Sahiptir. Dikim Atölyemizden Çıkan Her Ürün, Sizin Adınıza İşleme Alınarak Önceliğimiz Siz Değerli Müşterimizi Memnun etmek Maksatlı Özenli Dokunuşlarla Hazırlanmaktadır.


  Maritsa Ev Tekstil Ürünleri'nde Dikim İşlemi Tamamlanan Her Ürün Ütüsü ve Ardından sonra Kontrolleri Yapılarak Sizlere Gönderilmek Üzere Kargolama İşlemine Alınır. Siparişinizin Hazırlanma Süreci Siparişin Bizlere Ulaşmasının Ardından İvedililik ile Başlamaktadır. Her Şeyden Önce Siparişinize Uygun Metrajın Stoklarımızda Bulunan Kumaş Toplarından Kesilmesi, Kesilen Kumaşın Dikime Alınmadan Ön Kontrolünün Yapılmasıdır. Ön Kontrolden Geçen Kumaş, Ütü bölümümüze Sevk Edilerek Ütüleme İşlemine Alınır. Ön Ütülenmesi Tamamlanan Ürün, Dikim Bölümümüze Sevk Edilir. Dikim Bölümümüzden Çıkan Ürünün Dikiş Kontrolleri Sağlandıktan Sonra Dikiş Kısımlarının Ütülenmesi Amacıyla Tekrardan Ütü Bölümümüze Sevki Gerçekleştirilir. Ütü Bölümümüzde Kullanıma Hazır Hale Getirilen Ürünün Ütü Kontrollerinin Sağlanmasının Ardından Kargolama Bölümümüze Sevki Gerçekleştirilmektedir. Kargolama Bölümümüzde Ürününüzün Son Kontrolleri Yapılmasının Ardından İtina ile Paketlenerek Sizlere Ulaştırmak Adına Kargo Firmasına Teslimi Gerçekleştirilir.  Satın Almış Olduğunuz Ürün, Kullanıma Hazır Halde Elinize Ulaşacaktır. Sizlere Yalnızca Kornişe Takmak Kalacaktır.


  Blackout Serisi Ürünümüz Yıkama Talimatlarına Uyulduğu Sürece Kırışma Yapmayan Ütü İstemeyen ve Renk Solması Yapmayan Bir Kumaş Yapısına Sahiptir. Ürün Makineye Katlanarak Atılmalı ve Beraberinde Herhangi Bir şey Atılmamalı Tek Yıkanmalıdır. Makineden Nemli Çıkacak Olan Ürün Direkt Asılmalıdır. Makinede Ufak Kırışmalar Olsa Dahi Nemli Olan Ürün Kurudukça Kırışmalar Ortadan Kalkacaktır. (Yıkama Talimatları Satın Alacağınız Ürünün Etiketinde Yer Almaktadır.)

   

  Fabrikamızda Dokunan ve Boyanan Her Ürün Fabrikamızdan Ayrı Tarihlerde ve Ayrı Partilerden Çıkmaktadır. Dolayısıyla Deneme Amaçlı Bir Adet Ürün Satın Almanız Yerine İki Adet Almanızı Önermekteyiz. Aksi Takdirde Deneyip Beğendiğiniz Ürünün İkincisini Sonradan Sipariş Verdiğinizde Size Gelecek Olan İkinci Ürün Farklı Parti Ürün Olabileceğinden İlk Sipariş Verdiğiniz Ürün İle İkinci Ürün Arasında %2-5 Oranında Ton Farkı Olabilmektedir. Aynı Anda Sipariş Verdiğiniz İki ve Üzeri Parça Ürün Aynı Parti Kumaştan Hazırlanacağı için Birbirleri İle Arasında Ton Farkı Olmayacaktır.


  Fotoğrafların Görüntülendiği Cihaz, Ekran Cinsi ve Parlaklığı, Perdenin Kullanıldığı Ortamdaki Işık Çeşidi ve Işık Yoğunluğuna Göre Kumaşın Renginde Biraz Daha Koyu veya Açık Olarak Ton Farkı Oluşabilme İhtimali Vardır. Bu Ton Farkının Oluşma İhtimalini Göz Önünde Bulundurarak Sipariş Veriniz.

  Ürünlerimiz İle İlgili Tüm Sorunlarınızı ''Soru Sor'' Kısmından Bizlere İletebilirsiniz.

   

  İADE ve DEĞİŞİM HAKKINDA

  Sizlere Sunduğumuz Ürünler Hazır Paketli Ürünler Olmayıp Sizlerin Siparişlerinizde Bizlere Bildireceği Ölçü ve Seçeceğiniz Pile Sıklığı Doğrultusunda İşleme Alınarak Size Özel Hazırlanarak Kullanımınıza Hazır Hale Getirilmektedir. Size Özel Hazırlanacağından Dolayı 28835 Sayılı Resmi Gazete’de Yayımlanan 28.05.2014 Tarihinde Yürürlüğe Giren 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ‘’ Tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde tüketici cayma hakkını kullanamaz.’’ Gereği Cayma Hakkı Bulunmamaktadır. Ancak Sipariş Verdiğiniz Ürün Elinize Ulaştığında Ürününüzde Tarafımızdan Kaynaklanan Bir Sorun ile Karşılaşırsanız Hemen Bizimle İletişime Geçin! Tarafımızdan Kaynaklanan Sorunlarda Sizleri Mağdur Etmeden İvedililik ile Değişim Sağlamaktayız.

  Yorum Yap Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  Ürün değişimi için bilgiler bu alana yazılmalıdır.
  İade Süreci ve Cayma Hakkı İADE NASIL BAŞLATILIR SİPARİŞ VERİLEN ÜRÜN TANITIMDA YAPILDIĞI GİBİ DEĞİL VEYA İSTEMİŞ OLDUGUNUZ EBATLAR İLE UYUMLU DEĞİL İSE ÜRÜNE ONAY VERMEDEN İADE İŞLEMİNİ BAŞLATABİLİRSİNİZ . İADE ÜRÜNLER TARAFINIZA GÖNDERİM SAĞLAYAN SATICININ BELİRTTİĞİ ADRESE 3 İŞ GÜNÜ İÇİNDE KARGO BEDELİ ÖDEMEDEN İADE TALEBİ SONUCU OLUŞAN KAMPANYA KODU İLE ANLAŞMALI KARGO FİRMALARI TARAFINDAN SATICIYA GÖNDERİLMELİDİR . PERDENETTE İLGİLİ DEPARTMANI SATICININ ÜRÜNÜ TESLİM ALDIĞINI VE ONAYINI TAKİBEN 1 İŞ GÜNÜ İÇİNDE ÜCRET İADESİ KARTINIZA YATIRILIR İADE İŞLEMLERİNDE KARGO ÜCRETİ Cayma hakkı kapsamında, ürün iadelerinde iade kargo ücreti tedarikçilera aittir. Ancak alıcı, ürün adresine kargolandıktan sonra, ürünü teslim almadan satıştan vazgeçerse, doğacak kargo ücreti alıcıya aittir. İADE KOŞULLARI / CAYMA HAKKI Cayma Hakkının koşulları 4077 sayılı Tüketicinin Korunması hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik gereğince, alıcıların teslimat tarihinden itibaren 7 gün içinde cayma haklarını kullanarak, sebep göstermeden ve “kargo ücreti ödemeden” ürünleri iade etme hakları vardır. Cayma hakkının kullanılması PERDENETTE FİRMASINA özel bir durum değildir, yönetmeliği her kurumun uygulaması gerekmektedir. Fakat üretim işlemi sipariş doğrultusunda oluşturulan kişiye özel üretimlerde kusur hata defo gibi satıcıdan kaynaklanan durumlar dışında iade hakkı kullanılamaz , bu tip siparişlerde satıcının ilgili ilanda belirtmiş olduğu ürün dışında bir ürün göndermesi verilen ölçü dışında bir ölçüde üretim sağlanması üründe kusur olması, ürünün ikinci el olarak gönderilmesi ,kumaş renklerinde aşırı derecede ton farkı olması,kargodan kaynaklı kırışma bozulma yırtılma deforme olma gibi durumlarda (bunun için ilgili kargo firmasına tutanak tutturulması şartı aranmaktadır ) koşulsuz şartsız iade hakkı kullanımı mümkündür Üzerinde değişiklik yapılmaya müsait olan ürünlerde ilgili satıcı destek vermek ile yükümlüdür(örn:yanlışlıkla uzun verilen perde boyunda kısaltma işleminin sağlanması tek parça halinde verilen tül perde için 2 parçaya bölme işlemi sağlanması gibi) bu durumlarda satıcının inisiyatifine bağlı olarak işçilik bedeli ve kargo bedeli alıcıya fatura edilebilir.
  İade Süreci ve Cayma Hakkı İADE NASIL BAŞLATILIR SİPARİŞ VERİLEN ÜRÜN TANITIMDA YAPILDIĞI GİBİ DEĞİL VEYA İSTEMİŞ OLDUGUNUZ EBATLAR İLE UYUMLU DEĞİL İSE ÜRÜNE ONAY VERMEDEN İADE İŞLEMİNİ BAŞLATABİLİRSİNİZ . İADE ÜRÜNLER TARAFINIZA GÖNDERİM SAĞLAYAN SATICININ BELİRTTİĞİ ADRESE 3 İŞ GÜNÜ İÇİNDE KARGO BEDELİ ÖDEMEDEN İADE TALEBİ SONUCU OLUŞAN KAMPANYA KODU İLE ANLAŞMALI KARGO FİRMALARI TARAFINDAN SATICIYA GÖNDERİLMELİDİR . PERDENETTE İLGİLİ DEPARTMANI SATICININ ÜRÜNÜ TESLİM ALDIĞINI VE ONAYINI TAKİBEN 1 İŞ GÜNÜ İÇİNDE ÜCRET İADESİ KARTINIZA YATIRILIR İADE İŞLEMLERİNDE KARGO ÜCRETİ Cayma hakkı kapsamında, ürün iadelerinde iade kargo ücreti tedarikçilera aittir. Ancak alıcı, ürün adresine kargolandıktan sonra, ürünü teslim almadan satıştan vazgeçerse, doğacak kargo ücreti alıcıya aittir. İADE KOŞULLARI / CAYMA HAKKI Cayma Hakkının koşulları 4077 sayılı Tüketicinin Korunması hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik gereğince, alıcıların teslimat tarihinden itibaren 7 gün içinde cayma haklarını kullanarak, sebep göstermeden ve “kargo ücreti ödemeden” ürünleri iade etme hakları vardır. Cayma hakkının kullanılması PERDENETTE FİRMASINA özel bir durum değildir, yönetmeliği her kurumun uygulaması gerekmektedir. Fakat üretim işlemi sipariş doğrultusunda oluşturulan kişiye özel üretimlerde kusur hata defo gibi satıcıdan kaynaklanan durumlar dışında iade hakkı kullanılamaz , bu tip siparişlerde satıcının ilgili ilanda belirtmiş olduğu ürün dışında bir ürün göndermesi verilen ölçü dışında bir ölçüde üretim sağlanması üründe kusur olması, ürünün ikinci el olarak gönderilmesi ,kumaş renklerinde aşırı derecede ton farkı olması,kargodan kaynaklı kırışma bozulma yırtılma deforme olma gibi durumlarda (bunun için ilgili kargo firmasına tutanak tutturulması şartı aranmaktadır ) koşulsuz şartsız iade hakkı kullanımı mümkündür Üzerinde değişiklik yapılmaya müsait olan ürünlerde ilgili satıcı destek vermek ile yükümlüdür(örn:yanlışlıkla uzun verilen perde boyunda kısaltma işleminin sağlanması tek parça halinde verilen tül perde için 2 parçaya bölme işlemi sağlanması gibi) bu durumlarda satıcının inisiyatifine bağlı olarak işçilik bedeli ve kargo bedeli alıcıya fatura edilebilir.
  mt/mt2/adet bazlı birim fiyatıdır.
  600,00 TL
  549,90 TL
  Vergiler Hariç: 499,91 TL

  Mevcut Seçenekler:

  Seyrek Pileli (1x2)
  Normal Pileli (1x2.5)
  Sık Pileli (1x3)
  Korniş
  Rustik borusuna (Halkalı)
  Gümüş
  Altın
  Eskitme

  Teslimat Bilgisi:

  1000 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo

  En Geç 22-07-2024 Pazartesi günü kargoya verilir.
  Mağaza: maritsastyle   
  Perdenette Destek Hattı: 0850 888 6161    Ara